Прослављена крсна слава Епархије бихаћко-петровачке

Објављено: 10. септембра 2022.

У суботу 10. (28) септембра 2022. године, у храму светог великомученика Димитрија у Шипову, у храму који је у изградњи свештенство и народ Божији сакупили су се како би дочекали Његово Преосвештенство Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија који је на благослов и поклоњење овоме храму донио мошти светог великомученика Димитрија. Потом је Епископ Сергије предводио свету архијерејску Литургију поводом Епархијске славе, Сабора српских Светитеља. Његовом Преосвештенству саслуживали су: архимандрит Варнава (Дамјановић), игуман Јеротеј (Влајковић), протопрезвитер-ставрофор Никола Пено, Драган Шкалоња, Саво Јанковић, Миладин Самарџић, протопрезвитер Митар Керлец, презвитер Немања Росић, ђакон Алекса Марић и Душко Шобић.

Послије прочитаног јеванђелског зачала Његово Преосвештенство изговорио је надахнуту бесједу у којој је изразио велику радост јер Епархијску славу прослављамо литургијски први пут у овоме храму који се гради у славу Божију а част светог великомученика Димитрија солунског.

Након заамвоне молитве извршено је благосиљање славских приноса, а свечана славска трпеза љубави припремљена је у храмовној порти.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког.