Прослављена слава Манастира Трескавца

Објављено: 19. септембра 2018.

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија свечано евхаристијско сабрање на манастирску славу свештене обитељи Манастира Трескавца, предводио је Епископ полошко-кумановски г. Јоаким, уз саслужење Епископа Домаћина г. Сергија.

Епископима су саслуживали: Архимандрит Серафим (Кужић), Василије (Рожић), јеромонах Севастијан (Гордон) настојатељ Манастира Крка (Епархија далматинска), Теофил (Димитрић) настојатељ Манастира Осовица (Епархија бањалучка), Киријак (Врањешевић) настојатељ Манастира Оћестово (Епархија Далматинска), протопрезвитер-ставрофор Љубомир Самарџић (Епархија зворничко-тузланска) и Далибор Ненић, протонамјесник Дејан Зељкић и Бошко Максимовић, презвитер Борислав Ђуричић (Епархија бањалучка), Стојан Ђурђевић (Епархија бањалучка), Александар Мирковић (Епархија зворничко-тузланска), Милан Радусин (Епархија далматинска), Чедо Ђурић (Епархија бањалучка) и ђакон Немања Рељић.

Послије прочитаног Јеванђелског зачала присутним вјерницима обратио се Владика Јоаким и поучио о данашњем празнику, те је истакао важност и надмоћ небеских сила у вођењу духовног рата против највећег људског непријатеља, самог Нечастивог.

Послије заамвоне молитве извршена је литија и освештани су славски колач и кољиво.

На крају литургије Епископ Сергије се обратио и упутио поздравне ријечи Епископу Јоакиму на чијем духовном и молитвеном заступништву засигурно почива добар дио духовног живота ове Обитељи.

Настојатељ Манастира Трескавца архимандрит Варнава (Дамјановић) такође се обратио поздравним ријечима захваливши се архијерејима, Епископу Сергију на очинској љубави и старатељству, Епископу Јоакиму на духовном заступнитву и молитвеној подршци.

У манастирској порти припремљена је трпеза љубави.

Бесједа Епископа Јоакима:

Бесједа Епискоапа Сергија: