ПРОСЛАВЉЕНО ДЕСЕТО ОБРЕТЕЊЕ МОШТИЈУ СВЕТИХ ПРЕПОДОБНОМУЧЕНИКА МЕДЉАНСКИХ

Објављено: 12. октобра 2016.

У уторак 11. октобра 2016.године, на празник Преподобног Харитона Исповедника, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки господин Атансаије уз саслужење Василија Рожића, игумана манастира Клисина, Теофила Ђуричића, игумана манастира Глоговац и јероминаха Методија Крагуља, настојатеља манастира Гомионице, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Медна, Општина Мркоњић Град, гдје је свечано у присуству великог броја вјерника прослављено десето Обретења моштују Светих Преподобномученика Медљанских и храмовна слава манастира Медна.

Након Свете Литургије Епископ бихаћко-петровачки господин Атансаије обратио се вјерном народу са ријечима пастирске поуке а домаћини су након Свете Литургије за присутне вјернике приредили трпезу љубави у манастирском конаку.“