ПРВА АРХИПАСТИРСКА И ЛИТУРГИЈСКА ПОСЈЕТА ЕПИСКОПА АТАНАСИЈА БЛАТНИ

Објављено: 11. децембра 2016.

У недјељу двадесет пету по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко—петровачки господин Атанасије посјетио је Блатну, село у општини Нови Град и у храму Свете Тројице служио Свету архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали протојереј—ставрофор Саво Јанковић, парох рујишко—дубовички; протојереј— ставрофор Карађорђе Дерајић, парох блатњанско—бушевићки и протођакон Никола Перковић. Ово је била прва Архијерејска Литургија у овом храму који је још увијек у изградњи. Епископа су дочекали дјеца и вјерници из Блатне, као и поклоници овог храма из Новог Града. У току Литургије се причестио већи број вјерника и дјеце, а међу њима и начелник општине Нови Град господин Мирослав Дрљача, који је и предсједник Црквене општине Блатна. Епископ је поучио вјерни народ о важности да сачувамо и унаприједимо вјеру својих предака, да живимо Свето Православље. Такође, Епископ је надахнуто говорио и на тему прочитаног зачала из Јеванђеља о милостивом Самарјанину, али и на тему Апостола „Један је Бог и Отац свих, који је над свима, и кроза све и у свима.“ На крају се домаћин о. Карађорђе захвалио Епископу на доласку, исказујући радост поводом посјете нашег Епископа, у име поклоника и парохијана овог храма. Након службе за све вјернике испред храма је припремљено послужење, а Епископ се са представницима Црквеног одбора и начелником општине Нови Град упутио ка Парохијском дому у Блатној, гдје се у пријатном и конструктивном разговору договарали планови за будућност ове Црквене општине и друга текућа питања. Посјету Епископа је пратио лијеп и сунчан децембарски дан.