Сабор Светог архангела Гаврила молитвено прослављен у манастиру Ждребаоник.

Објављено: 27. јула 2018.

Његово преосвештенство Епископ бихаћко петровачки Г. Сергијеслужио је у четвртак 26. јула, на празник Сабора Светог архангела Гаврила Свету архијерејску литургију у храму посвећеном Светом Архангелу Михаилу-манастиру Ждребаоник. Преосвећеном Владики саслуживали су протосинђел Сергије (Рекић) из манастира Острог, свештеници Предраг Катанић и Илија Зекановић и јерођакон Зосима острошки сабрат.

Након прочитаног зачала из Светог Јеванђеља преосвећени Владика Сергије окупљене вјернике поучио је ријечима надахнуте литургијске бесједе.

Данас се навршило четири године од хиротоније преосвећеног Владике Сегија у епископски чин па му је, тим поводом, игуманија манастира Ждребаоник мати Јустина, у име сестринства ове Свете обитељи, подарила икону светог Саве, коју су иконописале монахиње ове Светиње, пожељевши му да, угледајући се на Светог Саву, служи на спасење повјереној му пастви.

Светој Тајни Тијела и Крви Христове приступио је сабрани вјерни народ, а посебно је био радостан догађај прићешћа бебе од чертдесет дана.

Извор:

Сабор Светог архангела Гаврила молитвено прослављен у манастиру Ждребаоник