Слава Манастира Милановца

Објављено: 21. септембра 2018.

На Празник Рођења Пресвете Богородице у новооснованом Манастиру Милановцу, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свечано славско евхаристијско сабрање. Ово је прва слава Манастира Милановца од како је одлуком Св. Архијерејског Синода назначен као Манастир.

Епископу су саслуживали: архимандрит Серафим (Кужић) настојатељ Манастира Рмња, архимандрит Василије (Рожић) настојатељ Манастира Клисине и ђакон Немања Рељић.

Владика Сергије поучио је вјерни народ о значају данашњег Празника Рођења Пресвете Мајке Божије и нагласио повезаност између самог Празника и догађаја данашње славе Манастира Милановца који ове године прославља своју прву славу. Као што је Рођење Пресвете Богородице значило почетак историје спасења рода људског, тако исто и за новоосновани Манастир Милановац овај дан представља један нови почетак, једно ново рухо, које ће Божијом Милошћу носити до конца вијека.

Послије заамвоне молитве освећени су славски колач и кољиво и у порти Манастира припремљена је трпеза љубави.

Бесједа Епископа Сергија на првој слави манастира Милановца- 2018