СЛАВА ПАРАКЛИСА У РМЊУ

Објављено: 26. новембра 2017.

Дана, 26. новембра 2017. године, свечано је прослављена слава параклиса Светог Јована Златоустог, Патријарха Цариградског, у манастиру Рмњу.

Евхаристијско сабрање предводио је Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије уз саслужење, игумана Василија (Рожића), протопрезвитера Саше Црљића и Синише Сердара, протонамјесника Николе Аркуле и ђакона Немање Рељића.

У својој бесједи владика Сергије је протумачио одјељак из Јеванђеља о причи о милостивом Самарјанину, истакавши савршен смисао живота у истинској љубави према Богу и љубави милосрђа према ближњем.

На крају Литургије освештани су славска знамења, колач и жито у славу и спомен Светог Јована Златоустог.

Трудом домаћина, архимандрита Серафима (Кужића), уприличена је трпеза љубави за све присутне госте.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Епископа Сергија: