Спомен светих Кирила и Методија у Манастиру Гомионици

Објављено: 24. маја 2022.
По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бањалучког г. Јерфема а на позив настојатеља свештене Обитељи Манастира Гомионице јеромонаха Методија, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у манастирском храму Ваведења Пресвете Богородице на Празник светих Кирила и Методија равноапостолних у уторак 24. (11) маја 2022. године.
Послије прочитаног јеванђелског зачала Епископ је бесједио на тему јеванђелске приче о свјетлости која кроз ликове оних су обасјани Свјетлошћу Непролазном указујући на ликове просветитеља словенских.

Послије заамвоне молитве извршено је освећење славског колача и кољива у част светог Методија, заштитника настојатеља ове свештене Обитељи јеромонаха Методија.

Послије свете архијерејске Литургије Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије честитао је имендан јеромонаху Методију и поздравио присутно свештенство и вјерни народ.
Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког.