Свечано евхаристијски прослављена слава Манастира Медна

Објављено: 11. октобра 2019.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Свечана прослава Новомученика Медљанских Серафима, Авакума и Мардарија патрона свештене Обитељи медљанске започела је, по Благослову Његовог Преосвештенства Епископа бихаћко-петровачког и рмањског г. Сергија, торжественим бденијем које је уочи Празника 10. (27) октобра 2019. године предводио архимандрит Ефтимије, настојатељ Манастира Јошанице (Епархија шумадијска) уз саслужење презвитера Чеде Ђурића и ђакона Немање Рељића.

Свету архијерејску Литургију на Празник Новомученика Медљанских 11. (28) октобра 2019. године предводио је Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије.
Владици су саслуживали: архимандрит Ефтимије (Епархија шумадијска), Стефан (Епархија сремска) Василије, јеромонах Јеротеј (Митрополија црногорско-приморска), протопрезвитер Бошко Рољић, презвитер Александар Мирковић (Епархија зворничко-тузланска), протопрезвитер Миладин Самарџић, Драган Видовић, протонамјесник Бошко Максимовић, Срдан Белензада, Александар Ђурић, јеромонах Данило Иваниш, презвитер Немања Росић, ђакон Немања Рељић и Дејан Грчић.
У својој надахнутој бесједи Епископ је говорио о благодатном извору вјере живе, пројављене у последња времена Духом Светим, пројављене у лику Новомученика Медљанских Серафима игумана, Авакума и Мардарија јеромонаха, позвавши све вјерне на извор Царства Божијег, који се пројављује кроз Сина Божијег али и Сина Човјечијег, Који добровољно страда и даје нам своје Тијело и Крв као попутнину живота Вјечнога.
Послије заамвоне молитве формирана је литија која је по обичају трократним опходом око храма са Светим Моштима Новомученика осветила ово вријеме и народ њиховим благодатним молитвама. Послије литије извршен је чин благосиљања славског колача и кољива.
Трпеза љубави припремљена је у манастирском конаку и порти.