Света архијерејска Литургија у Бихаћу

Објављено: 16. децембра 2018.

У недељу 29. по Духовима, 16. децембра 2018. године Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је евхаристијско сабрање у Храму Свете Тројице у Бихаћу. Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије и бихаћка заједница почаствовани су били присуством предсједника Народне Скупштине Републике Српске г. Недељка Чубриловића који је својим доласком показао примјер старања над српским народом који живи у крајевима гдје Срба има све мање и мање.

Владици су саслуживали: архимандрит Серафим (Кужић), протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић, протопрезвитер Саша Црљић и ђакон Немања Рељић.

У својој литургијској бесједи Епископ је протумачио јеванђелско зачало које говори о исцељењу губавог човјека и нагласио да исцељење долази искључиво од Христа Бога, Онога коме се и обратио болесни човјек. Иста је ситуација и са нама данас, обољелима од гријеха који своју једину утјехе и исцељење треба да потражимо управо у Христу који нам и милост даје.