СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У ПЉЕВИ

Објављено: 18. јуна 2017.

У Другу Недјељу по Духовима, 18. јуна т.г. када Црква прославља Светог Свештеномученика Доротеја и Преподобног Петра Коришког, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије служио је Свету Архијерејску Литурргију у храму Свете Петке у Пљеви код Шипова.

Епископу су саслуживали: протојереј- ставрофор Радослав Станковић  (парох  четврте парохије шиповске), јереј Милош Црепуља (парох пљевско-мујџићки) и  протођакон Никола Перковић, уз учешће вјерног народа које се причестио Пречистим Тијелом и Часном Крвљу Господа Исуса Христа.

У току Свете Литургије Владика је пароха пљевско-мујџићког јереја Милоша Црепуљу одликовао чином протонамјесника, за показану свештено-пастирску ревност и труд у повјереној му парохији.

Чувши Архипастирску поуку од свога духовнога оца, благодарни на Његовој данашној посјети, вјерницу на челу са својим парохом заблагодарикли су Епископу Атанасију за Његову посјету, и пожељели му много успјеха на њиви Господњој у новој епархији Милешевској, затим је  саборовање настављено у црквено-парохијској сали уз трпезу љубави.

У повратку из Пљеве Епископ Атанасије обишао је простор који се припрема за изградњу будућег саборног храма у Шипову. Са досадашњим активностима и радом Епископа је упознао протијереј-ставрофор Радослав Станковић и такође упознао Епископа са даљњим активностима везаним за изградњу храма.