Света архијерејска Литургија у Манастиру Трескавцу и имендан архимандрита Варнаве

Објављено: 24. јуна 2020.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у Манастирском Храму светих Архангела у Манастиру Трескавцу у сриједу 24. (11) јуна 2020. године на спомен светих Апостола Вартоломеја и Варнаве гдје је литиргијски прослављен имендан архимандрита Варнаве Дамјановића, настојатеља ове свете Обитељи.

Владици је саслуживало свештенство и монаштво Епархије бихаћко-петровачке, бањалучке, тимочке и шумадијске.
Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије у поздравној бесједи честитао је архимандриту Варнави његовог небеског заступника и многе године угодне службе у Господу.
Послије заамвоне молитве извршен је чин освећења колача и кољива.