Света архијерејска литургија у манастиру Трескавцу

Објављено: 12. августа 2018.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

У недјељу 11. по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свето евхаристијско сабрањеу манастиру Трескавцу. Владици су саслуживали: архимандрит Василије (Рожић) и ђакон Немања Рељић.

Епископ Сергије је послије прочитаног Јеванђеља протумачио причу о „злом слуги“, који заборави велика дјела свога господара и опроштење његових дугова. Владика је између осталог истакао да смо сви ми, уколико не опростимо дугове, не само ближњем, већ сваком човјеку, равни овом „злом слуги“ из јеванђелске приче.

На крају свете литургије настојатељманастира Трескавца архимандрит Варнава(Дамјановић) поздравио је са неколико ријечиЊегово Преосвештенство, честитајући му 23. године борбе на уском и трновитом путу, 23 пуне године од примања монашког пострига који се имао збити у манастиру Гомионици давне и ратне 1995. године на данашњи дан, пожељевши многа и блага љета и истрајност у духовном подвигу.

Након евхаристије, у манастирском конаку припремљена је свечана трпеза љубави.

Бесједа Епископа Сергија: