Света Архијерејска Литургија у Саборном храму у Карловцу

Објављено: 25. децембра 2017.

У недељу, 24. децембра текуће године, када наша Света Црква прославља успомену на преподобног Данила Стoлпника, у Саборном храму Светог оца Николаја Мирликијског у Карловцу, служена је Света архијерејска Литургија.

Свету Архијерејску Литургију служили су Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије и домаћин Епископ горњокарловачки г. Герасим уз саслужење протојереја Милидрага Стокановића, протонамесника Горана Славнића, протонамесника Предрага Сушића, јереја Дарка Дугоњића и ђакона Будимир Кокотовића.

По окончању Свете Литургије Епископ г. Сергије обратио се присутним верницима честитавши им данашњи празник и поучивши присутне о прочитаном одломку из данашњег Јеванђеља. Након тога Епископ г. Герасим захвалио се бираним речима Преосвећеном Епискоу Сергију на посети храму Светог оца Николаја у Карловцу и Епархији горњокарловачкој пожелевши му свако добро од Господа.

Извор: http://www.eparhija-gornjokarlovacka.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1381:2017-12-24-12-16-55&catid=17:novosti&Itemid=13&lang=sr

Бесједа Епископа Сергија: