Света архијерејска литургија у Вођеници

Објављено: 28. јула 2018.

У Суботу 28. јула 2018. г. Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, предводио је евхаристијско сабрање у храму Успенија Пресвете Богородице у селу Вођеници. Епископу су саслуживали: игуман Василије (Рожић), протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић, протопрезвитер Бојан Митрић, протонамјесник Јован Бањац и ђакон Немања Рељић.

Владика се у својој бесједи обратио окупљеном народу, између којих је било највише дјеце, словом о значају Богородице и увијек Дјеве Марије чијем је Успењу посвећен храм у Вођеници. Епископ је говорио о Богородици као првој међу женама, али и међу свим људима, као Оној Која је у своју утробу смјестила Несмјестивог Господа.

У храмовној порти већ неколико дана борави православни омладински камп „Митрополит Николај Мрђа“ који се, ево већ трећу годину сакупља на овоме мјесту ради дружења, спортских активности, али и учења страху Божијем и Ријечи Божијој.

Послије литургије припремљена је свечана трпеза за све присутне.