Свети Сава први архиепископ српски прослављен у Грацима

Објављено: 27. јануара 2021.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију на Празник светог Саве првог архиепископа српског у сриједу 27. (14) јануара 2021. године у Грацима у Храму који је посвећен овом Светитељу.

Владици су саслуживали: архимандрит Василије (Рожић), протопрезвитер-ставрофор Бошко Рољић, Драган Шкалоња, Љубинко Аничић, протопрезвитер Горан Травар, протођакон Немања Рељић и ђакон Недељко Јакшић.

Послије прочитаног јеванђелског зачала Епископ је бесједио о светитељу Сави и његовом значају за српски род, за овоземаљске наше потребе, али и потребе понајвише духовне и свештене као о Светитељу који се и сада моли на небесима за род свој. Свети Сава је припремио српски род за примање Христа као што је Мојсије припремао Израиљце за савез са Богом у Старом Завјету.

Његово Преосвештенство је послије Великог входа рукоположио ђакона Недељка Јакшића у чин презвитера.

Благосиљање славског колача и кољива извршено је у парохијском дому гдје је и припремљена трпеза љубави.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког и рмањског.