Теодорова субота у Козици

Објављено: 1. марта 2015.

У Храму Светог Кнеза Лазара у Козици, и ове године на Теодорову суботу вјерни народ се сабрао на молитвено јединство и  приступање Светој Тајни  покајања и причешћа. У препуном храму јереј Невен Маринковић је служио Свету литургију и причестио велики број вјерника који су се спремали молитвом и постом током ове прве недјеље Часног и великог васкршњег поста. Била је ово прилика да још једном преиспитамо сваје мисли и осјећања. Посебно нас радује чињеница да су овај пост почела и дјечица, ово је за њих велики испит који су својим трудом испунили у овој првој недјељи поста. Вјерни народ овог краја још једном је посвједочио своју приврженост Цркви, молитви и Богу. На крају Свете литургије најмлађи су имали слатко да се почасте, као награду за труд.