Томина недјеља у манастиру Веселињу

Објављено: 15. априла 2018.

У недјељу антипасхе – Томину, 15. априла 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, предводио је евхаристијско сабрање у храму Светог Јована Пророка и Претече у манастиру Веселињу код Гламоча.
Саслуживали су, протопрезвитер Слободан Кљајић, протонамјесник Горан Травар, презвитер Предраг Црепуља и ђакон Немања Рељић.
У својој бесједи владика је истако, да је потребно своју вјеру утврдити у Христа васкрслога, јер је вјера и основ и потврда свега невидљивога, која нас узводи Богу нашем.
Након Литургије изведен је пригодан програм трудом најмлађих парохијана гламочког поља, а несебичним залагањем протонамјесника Срђана Белензаде.
У порти манастира уприличена је трпеза љубави за све присутне госте из Гламоча, Бања Луке, Мркоњића и других мјеста.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Епископа Сергија на Томину недјељу у манaстиру Веселиње- 2018