УОЧИ ПРАЗНИКА ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО У КОЛУНИЋУ КОД БОСАНСКОГ ПЕТРОВЦА

Објављено: 20. августа 2017.

У навечерје празника Преображења Господњег, у петак 18. августа 2017. године Његово Преосвештенство Епископ милешевски и администратор  Епархије бихаћко-петровачке Господин Атанасије је служио празнично вечерње у храму Преображења Господњег у Колунићу код Босанског Петровца. Епископу су саслуживали протојереји Саша Црљић, парох Парохије прве дрварске, протонамјесник Никола Аркула, парох буковачко-дринићки и протођакон Никола Перковић, Епархијски ђакон, а остали свештеници су појали. Празничној вечерњи је присуствовао велики број вјерника села Колунића, Ревеника и Босанског Петровца, као и оних порјеклом из ових мјеста, који се поводом храмовне славе сваке године сабирају у овај храм, који својим положајем бдије над петровачким пољем подно врхова Оштреља и Осјеченице. На крају богослужења Епископ Атанасије је одржао бесједу о празнику Преображења Господњег. После вечерње службе у црквенопарохијској сали ЦО Колунић – „Петар Мирковић“ уприличена је трпеза љубави. Вечери су присуствовали Предсједница општинског вијећа општине  Босански Петровац Госпођа Николина Симић, кум храма Душко Перић из Ревеника, свештенство и вјерни народ.