Устоличен Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије

Објављено: 5. септембра 2021.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 5. септембра 2021. године, уз саслужење Преосвећене господе Епископа будимљанско-никшићког и изабраног Митрополита црногорско-приморског Јоаникија и крушевачког Давида, члана Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, светом архијерејском Литругијом у Цетињском манастиру.

Том приликом Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије спровео је одлуку Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве и увео новоизабраног Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија у древни свештени трон Митрополита црногорско-приморских.

Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, одлуку Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве о избору владике Јоаникија за Митрополита црногорско-приморског прочитао је Преосвећени Владика крушевачки г. Давид, члан Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве.

ДОСТОЈАН!