ВАСКРШЊИ ПОНЕДЈЕЉАК И СЛАВА ХРАМА У ОШТРОЈ ЛУЦИ

Објављено: 18. априла 2017.

На други дан Васкрса Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Атанасије служио је Свету ахијерејску Литургију у храму Христа Спаситеља у Оштрој Луци. Саслуживали су игуман манастира Клисине Василије (Рожић), протојереј-ставрофор Миладин Тешановић, јереј Невен Маринковић и епархијски протођакон Никола Перковић. За пјевницом су појали студенти наших богословских факултета.

Црквено-народни сабор је молитвено сабрање и храмовна слава храма Христа Спаситеља у Оштрој Луци. На крају Свете Литургије честитајући најрадоснији празник Христовог Васкрсења – Васкрс, Епископ Атанасије благословио је све присутне и обратио се бесједом. Истакавши да васкрсење Христово мијења свијет, јер је улило нове могућности и нову силу… Христос је извојевао највећу битку, учимо у школи о великим војсковођама и њиховим славним биткама али учему је њихова побједа? У разарањима живота, у њиховим биткама многи животи су пали, изгубљени. А шта имамо у Христовој побједи? Христос се није сукобио са човјеком нити је погазио људе. Христос се сукобио са оним што је против човјека, а то је незнање, невјера, очај, болест, разни пороци. И на крају са највећим непријатељем а то је смрт… Зато Христос лијечи болесне, васкрсава мртве и чини друга разна чудеса. На крају бесједе Владика је позвао све присутне да на себи примјене силу Христовог васкрсења, честитајући празник свима.

У порти храма упрличена је трпеза љубави за све присутне парохијане и представнике локалне управе Општине Оштра Лука. Присутне су обрадовале косовске пјесме у извођењу групе „Виле Петрова“, али и изворна крајишка пјесма у извођењу крајишке групе  „Усорци“.

Видео: прилог РТРС-а