Васкршњи пријем у касарни у Бијељини

Објављено: 13. априла 2018.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Дана, 12. априла 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, војни Епископ МО ОС БиХ, предводио је евхаристијско сабрање поводом васкршњих празника у храму Светог великомученика кнеза Лазара у касарни „Војвода Степа Степановић“ у Бијељини.

Саслуживали су, презвитер Иван Савиновић, војни свештеник у Тузли, презвитер Митар Млађеновић, парох у великој Обарској и протођакон Богдан Стјепановић.

У својој бесједи владика је протумачио јеванђелско зачало и напоменуо да нам нема спасења без Христа васкрслога, који је побједио све зле силе, гријех, смрт и ђавола, и то својим славним васкрсењем. Потребено је како вели и сам Господ да се наново родимо и Духом и водом, истако је владика Сергије.

Након Свете Литургије, обилежавање највећег хришћанског празника настављено је уз заједничку трпезу љубави у згради Команде 3. пјешадијског батаљона. На овој свечаности поред домаћина присуствовали су и гости: командант 3. пјешадијског (РЕПУБЛИКА СРПСКА) пука, припадници 5. пбр са војне локације „Дубраве“ код Тузле и велики број угледних грађана из јавног живота Семберије, Мајевице и Подриња.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Епископа Сергија: