ВАСКРШЊИ УТОРАК НА КИЧЕЛОВОМ БРДУ

Објављено: 19. априла 2017.

​Дана 18. априла 2017.године, на Васкршњи Уторак, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г.Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Васкрсења Господњега на Кичеловом Брду који је изграђен на мјесту гдје пострадаше житељи овог села у току Другог свјетског рата.
Његовом Преосвештенству су саслуживали јеромонах Теофило, игуман манастира Глоговца, протојереј-ставрофор Чедомир Арамбашић, парох стројички и архијерејски намјесник шиповски и епархиски протођакон Никола Перковић. Док су за пјевницом пјевали протојереј-ставрофор Радослав Станковић, парох треће парохије шиповске, јереј Милош Црепуља, парох Пљевско-мујџићки, јереј Митар Керлец, парох бабићки и студент богословског факултета Дејан Грчић. Литургији су присуствовали; Начелник општине Шипово Г. Милан Ковач, вјерници са простора општине Шипово, као и ревносни житељи села Кичеловог Брда, којих је све мање али својим духом све више личе на оне своје пострадале претке који нас и сакупише око себе да прославимо дане Васкрсења.
Домаћини овогодишње славе храма и трпезе љубави били су Г. Слободан Рађен и Г. Симо Цумбо,са својим породицама.
Након Свете Литургије Његово Преосвештенство у својој бесједи је честитало Васкрс свим мјештанима села и оним који су дошли заједно да с нјима буду у селу на данашњи дан. Заблагодарио је Богу за оне који нас сабраше заједно на данашњи дан и поменуо да су кроз историју хришћани се окупљали око најхрабријих и најсветлијих и најбољих и тако се и ми овде скупишмо око најсветлијих који пострадаше на овом светом мјесту на којем је и подигнут храм. Они су најсветлији зато што су се држали Христовог пута, и што су принјели своје животе вјери, нису побијени што су били крадљивци, лопови, већ што су били поштени људи и што су неком као такви сметали…
-у прилогу можете послушати цјелу бесједу Његовог Преосвештенства-.
Након бесједе прочитана је слава и освештана Васкршња јаја која је Преосвећени и подјелио вјерном народу. После Свете Литургије и обреда након Литургије Епископ је са вјерницима сјео за трпезу љубави, гдје је по благослову Преосвећеног Владике протојереј- ставрофор Чедомир Арамбашић дигао здравицу присутним, а потом наш Владика је уручио поклоне прошлогодишњим и овогодишњим домаћинима славе и трепезе љубави и поздравио још једном све присутне и пожелио им од Бога добро здравље и да се догодине видимо и опет уз Божију помоћ скупимо око Васкрслог Господа.
По завршетку трпезе љубави Његово Преосвештенство је обишао и своје огњиште и присјетио се у којем кутку свога дома је била Његова колијевка.