Навечерје храмовне славе прослављено у Мркоњић Граду

Објављено: 26. јануара 2020.

У недјељу 26.(13) јануара 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свечано славско вечерње богослужење са петохохљебницом у новом храму у Мркоњић Граду који дочекује своју славу, светитеља Саву, првог Архиепископа Српског.

Владици су саслуживали: архимандрит Варнава (Дамјановић), презвитер Чедо Ђурић и протођакон Немања Рељић.

Након завршетка вечерњег богослужења Владика је поздравио присутне вјернике поздравном бесједом и поучио их значају имена светосавског као онога које је највеће у роду нашем. Звати се светосавцем данас велика је част али и одговорност пред Богом и светим Савом. Епископ је између осталог честитао навечерје храмовне славе свештенству и вијерном народу ове парохије.