Навечерје храмовне славе у Петровцу

Објављено: 11. јула 2021.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Уочи Празника светих и првоврховних Апостола Петра и Павла у Саборном петропавловом Храму у Босанском Петровцу Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свечано вечерње богослужење са петохљебницом.

Том приликом Владици су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић, протонамјесник Никола Аркула, Јован Бањац, презвитер Љубиша Новић (Епархија зворничко-тузламска) и протођакон Немања Рељић.

У својој бесједи Његово Преосвештенство Епископ Сергије говорио је о величини празника који прослављамо. Прослављамо првоврховне Апостоле Петра и Павла, оне који су насљедници свих оних старозавјетних пророка и људи Божијих који су вијековима чистећи своје срце, како каже Јеванђеље, Бога гледали лицем у Лице.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког и рмањског.