Недјеља 22. по Духовима и Митровдан у Шипову

Објављено: 8. новембра 2020.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

У недјељу 22. по Духовима 8. (26) новембра 2020. године када празнујемо и дан светог великомученика Димитрија Мироточивог, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у Храму Рођења светог Јована Крститеља у Шипову. Епископу су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Драган Шкалоња, Чедомир Арамбашић, Љубинко Аничић, протонамјесник Жељко Ракита, презвитер Предраг Црепуља, ђакон Миладин Вујковић (Епархија аустријско-швајцарска), и протођакон Немања Рељић.

Након прочитаног јеванђелског зачала Епископ је бесједио на тему васкршњег Јеванђеља о убогом Лазару и богаташу и нагласио сва она искушења кроз која је прошао Лазар и која је трпио у овом животу да би због тог трпљења на крају задобио Царство Небеско. Угледајући се свагда на његов пример, примјера трпљења и пожртвованости у овоме вијеку, задобијамо небеска блага.
У току свете Литургије Владика је рукоположио дипломираног теолога Недељка Јакшића из Шипова у чин ђакона.
Након заамвоне молитве извршено је освећење славског колача и кољива у част светитеља Димитрија којега прославља Општина Шипово и борачка организација овога града, а затим је извршен и мали помен свим погинулим борцима овога краја.