ЊЕГОВА СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ У МРКОЊИЋ ГРАДУ

Објављено: 29. априла 2023.
Категорија: Новости, Фото галерија

У суботу 29. априла 2023. године велика благодат и благослов Божији походили су Мркоњић Град који се заједно са својим Епископом, свештенством и вјерним народом удостојио да по други пут дочека Његову Светост Патријарха Српског г. Порфирија.

Патријарх Порфирије свечано је дочекан испред храма Рођења Пресвете Богородице од стране домаћина, Његовог Преосвештенства Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија, свештенства Епархије и благочестивог народа. Пошто је Његова Светост благословио присутни народ протопрезвитер-ставрофор Саво Јанковић, старјешина храма Рођења Пресвете Богородице обратио се Патријарху г. Порфирију ријечима добродошлице.

На позив Епископа Сергија братољубиво се одазвао и Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја.

Његова Светост Патријарх г. Порфирије благоизволио је да посјети Мркоњић Град и храм Рођења Пресвете Богородице (Стари Храм) како би у Недјељу Мироносица 30. априла 2023. године освештао поменути Храм који је у својој прошлости претрпио велика страдања и рушења.

Свечана доксологија Његовој Светости служена је у Храму Рођења Пресвете Богородице коју је благословом Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија предводио Архимандрит Варнава (Дамјановић) уз саслужење: архимандрита Пајсија (Јунг), протопрезвитера-ставрофора Миладина Тешановића, Драгана Шкалоње и протођакона Немање Рељића.
По окончању доксологије и многољетија Његовој Светости Епископ Домаћин, бихаћко-петровачки г. Сергије обратио се Патријарху Српском г. Порфирију поздравном бесједом послије чега се и Његова Светост обратио поучавајући и благосиљајући.

У наставку је служено васкрсно вечерње богослужење, а потом свечана трпеза љубави која је припремљена у част посјете Његове Светости Патријарха Српског г. Порфирија.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког.