Празник Рођења Јована Крститеља прослављен у Грацима

Објављено: 7. јула 2021.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у храму светог Саве Српског у Грацима на Празник Рођења Светог Јована Крститеља и Претече Господњег 7. (24) јуна 2021. године.

Владици су саслуживали: архимандрит Василије (Рожић), протопрезвитер-ставрофор Саво Јанковић, протопрезвитер Горан Травар, протонамјесник Бошко Максимовић и протођакон Немања Рељић.

Након прочитаног јеванђелског зачала из Лукиног Јеванђеља Епископ је изговорио надахнуту бесједу називајући данашњи дан трећим Божићем, у коме се није родио Бог, већ Бог по благодати. Родио се највећи од жене рођени, али и онај најмањи у Царству Божијем већи је од њега. И он је тај Илија који ће доћи, Претеча Господњи, велики Јован који благосиља и најављује долазак Сина Божијег.

Послије свете Литургије благочестиви народ, предвођен својим Архијерејом и свештенством се упутио на оближње узвишење Градину гдје су традиционално извршене житне молитве, те је у име цијелог села завјетни колач и жито припремио архимандрит Василије (Рожић) гдје је припремљена и свечана славска трпеза љубави.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког и рмањског.