Прослављена храмовна слава у Шипову

Објављено: 7. јула 2018.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије началствовао је светом архијерејском литургијом у Храму Рођења Светог Јована Крститеља у Шипову који данас прославља своју славу. Владици су саслуживали: Архимандрит Серафим (Кужић), протопрезвитер Миладин Самарџић парох из Језера (Епархија бањалучка), протопрезвитер ставрофор Драган Шкалоња, протопрезвитер ставрофор Радослав Станковић, протонамјесник Милош Црепуља, протонамјесник Митар Керлец, ђакон Немања Рељић и ђакон Дејан Грчић.

Након прочитаног Јеванђеља Епископ је поучио све присутне пригодном литургијском бесједом о Великом и Славном Пророку, Претечи и Крститељу Јовану који је дошао прије Господа да објави покајање овоме свијету и да припреми и поравна стазе за долазак Христа. Он и данас исто поручује нама, да се покајемо и примимо у срца наша Бога, и тек тада ћемо бити спремни да се назовемо Христови.

Пред сам крај литургије Владика је благословио славски колач и кољиво послије чега је услиједила свечана славска литија око храма. Тада се Епископ поново обратио присутном народу и свештеницима честитавши им храмовну славу са жељом да се с Божијим благословом свагда окупљају око свога храма који данас прославља свога патрона у лику Светог Јована Крститеља.

У порти храма припремљена је свечана славска трпеза за све присутне.