Свечана прослава патрона Манастира Рмња

Објављено: 19. децембра 2022.
Категорија: Новости, Фото галерија

У понедјељак 19. (6) децембра 2022. године када вршимо спомен на великог угодиника Божијег светитеља Николаја Мирликијског Чудотворца небеског покровитеља свештене Обитељи Манастира Рмња и крсне славе Епископа Сергија, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у манастирском параклису светог Јована Златоустог у Манастиру Рмњу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архимандрит Варнава (Дамјановић) настојатељ Манастира Трескавца, игуман Јеротеј (Влајковић) настојатељ Манастира Глоговца, протопрезвитер-ставрофор Саша Црљић парох парохије дрварске и протођакон Немања Рељић епархијски ђакон.

Послије прочитаног јеванђелског зачала бесједио је по благослову Епископа Сергија високопреподобни архимандрит Варнава који је говорио о животу светитеља Николаја и значају крсне славе.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког.