Недјеља Чиста евхаристијски прослављена у Подбрду

Објављено: 21. марта 2021.

У Недјељу прву великог и часног Поста-Чисту (Православља) 21. (8) марта 2021. љета Господњег Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије благоизволио је предводити свету архијерејску Литургију у Храму свете и преподобне Параскеве у Подбрду.

Епископу су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Бошко Рољић, парох мркоњићки у пензији, протопрезвитер Горан Травар, парох подбрдско-грачачки и протођакон Немања Рељић епархијски ђакон.
Након прочитаног јеванђелског зачала из Јеванђеља по Јовану ж, Његово Преосвештенство је поучио вјерни народ надахнутом бесједом у којој је говорио о посебној побједи светих отаца, о великој побједи Православља али и нашој личној побједи над искушењима и саображавајући се Натанаилу препознајемо у Христу Сина Божијег који је дошао да спаси овај свијет.
Многи ће окусити пост, окусити ће тјелесни пост и издржаће, али поред тога душа ће остати запрљана црним катраном гријеха. Но међутим спознати у Христу Сина Божијег и прихватити Га са љубављу коју ваља ширити међу браћом и сестрама у Христу, чисти нас од гријеха таме.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког и рмањског.