Цвијети у манастиру Трескавцу

Објављено: 1. априла 2018.

Дана, 1. априла 2018. године, на празник уласка Господа нашег Исуса Христа у Јерусалим, Цвијети, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, предводио је евахристијско сабрање у храму Светих архангела Михаила и Гаврила у манастиру Трескавцу.

Владици Сергију су саслуживали, игуман Василије (Рожић), архимандрит Варнава (Дамјановић) и ђакон Немања Рељић.

У својој надахнутој бесједи, владика Сергије је поучио вјерни народу о смислу празника Цвијети. Празник уласка Господа Христа у Јерусалим јесте, Његов одлазак у земаљски Јерусалим на добровољно страдање човјека ради, да би нас све узвео своме и нашем Богу, своме и нашем Оцу у горњи Јерусалим у Царство небеско, истако је владика Сергије.

На крају Литургије, владика је архимандрита Варнаву, намјесника манастира Трескавца увео у трон игумана манастира Трескавца, поручивши му очинском бригом, да се потруди на овом узвишеном послушању да и даље истрајава на обнови ове свештене обитељи како у братству тако и у изградњи.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Трескавац