ЕПИСКОП СЕРГИЈЕ У МАНАСТИРУ МИЛЕШЕВИ

Објављено: 27. марта 2024.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије посјетио је 26. марта 2024. године Манастир Милешеву гдје је Епископа и Његову пратњу дочекао Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије.

У сриједу 27. марта 2024. године благословом Његовог Преосвештенства Епископа милешевског г. Атанасија Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије служио је Литургију пређеосвећених Дарова у манастирском храму Вазнесења Господњег у Манастиру Милешеви.

Епископу су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Маринко Радмило протопрезвитер Никола Перковић (Епархија милешевска) и протођакон Немања Рељић.

Овом приликом на благослов Епархији милешевској и Манастиру Милешеви Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије подарио је честицу светих моштију Медљанских мученика Серафима, Авакума и Мардарија.

По завршетку свете Литургије Епископ Атанасије се захвалио на посјети Епископу Сергију и благослову светих мученика Медљанских. Епископ Сергије заблагодарио је Епископу Атанасију и сестринству Манастира на указаној љубави и гостопримству.